Technológia

Drevené profilované lišty a madlá sú vyrábané z kvalitného slovenského smrekového dreva. Lišty sú určené hlavne k dokončeniu pri montáži drevených obkladov, ale nájdu uplatnenie aj inde v interiéroch a exteriéroch.Madlá sú vhodné hlavne pri rekonštrukciách schodísk panelákov, no použijete ich aj v rodinných domoch, na chalupách a chatách. Lišty a madlá sú vyrábané z dĺžkovo nadpájaných lamiel. Ich prednosťou je preto vylúčenie akýchkoľvek vád prirodzených pre drevo – sukov, zásmolkov, zamodrania... Ďalšia prednosť pri tomto spôsobe výroby je tvarová stálosť líšt – "netočia sa".

Pre výrobu líšt používame vyberané smrekové drevo, a to iba prvú lamelu od kôry stromu. Dôvodom tohto prísneho výberu je hlavne rovnorodá štruktúra a farebná vyrovnanosť materiálu. Naše lišty sa preto vyznačujú minimálnymi odtieňovými rozdielmi medzi jednotlivými lamelami nekonečného vlysu.

Lišty sú vyrábané v jednotnej dĺžke 2m alebo 2,5m. Sú balené vo zväzkoch po 100 bm, čo je minimálne odberové množstvo z jedného profilu. Madlá sa dodávajú v troch štandartných dĺžkach - 2m, 2,5m a 3m.

Na želanie zákazníka v závislosti od množstva je možné vyrobiť aj iné profily. Prevažná časť sortimentu je stále na sklade, ostatné profily sú vyrábané na objednávku. V závislosti od množstva zabezpečujeme rozvoz líšt v rámci Slovenskej a Českej republiky vlastným autom.